Zaproszenie na Festiwal Podróżniczy „Śladami Marzeń”

Już w najbliższy weekend, tj. 21-23 października, odbędzie się największe podróżnicze święto w Wielkopolsce. Odwiedzając w tym czasie Międzynarodowe Targi Poznańskie, w ramach jednego biletu, będzie szansa przeżyć mnóstwo przygód.

Na odwiedzających MTP czekają:
 • 10. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń
 • Rodzinny Festiwal Podróżniczy Tup Tup
 • Tour Salon
 • Caravans Salon
 • Yacht Salon
 •  
MY TEŻ SIĘ TAM POJAWIMY 
O czym będziemy opowiadać?
 • dlaczego właśnie Indonezja? 
 • o japonkach na wulkanie 
 • przedstawimy nasze MUST SEE
 • opowiemy trochę o religiach 
 • podzielimy się informacjami praktycznymi 
 
 
Poniżej trochę informacji o samym Festiwalu:
 
Jubileusz Festiwalu Śladami Marzeń
W tym roku swoje 10. Urodziny obchodzić będzie Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń. W 2013 roku było to kameralne spotkanie – w wydarzeniu wzięło udział około 300 osób. Dekadę później to drugi co do wielkości festiwal podróżniczy w Polsce. W trzydniowym wydarzeniu bierze udział nawet 6 tysięcy osób. Podczas tegorocznej edycji wysłuchamy 199-tej prelekcji w historii wydarzenia.
Z opowieściami w świat!
Festiwal to łącznie 20 prelekcji o Polsce i świecie. W piątek, 21 października prezentacje o Polsce odbędą się na scenie głównej targów Tour Salon w Pawilonie 6.
Z kolei w sobotę i niedzielę opowieści z różnych zakątków świata wysłuchać będzie można w Pawilonie Poznań Congress Center. Przygotowana sala pomieści 600 osób. Dodatkowo przygotowano strefę chillout gdzie na ekranach, przy darmowej kawie, można będzie zobaczyć transmisję z głównej sali.
Solidna dawka podróżniczej wiedzy
Festiwal to nie tylko prelekcje i strefa partnerów, to także miejsce gdzie można się wiele nauczyć. Wydarzeniom festiwalowym towarzyszyć będą bowiem – jak co roku – także warsztaty praktyczne. Tym razem na uczestników czeka dawka solidnej wiedzy o outdoorowej pierwszej pomocy. To szkolenie prowadzone przez zespół ratowników medycznych, prawdziwych pasjonatów podróży i sportów ekstremalnych. Będzie też o tym jak pić wodę w podróży, jak zaplanować podróż po USA i nie zabraknie… językowych łamigłówek. Eksperci swoją wiedzą będą się także dzielić przy stoiskach partnerów.
Podróżnicze książkowe inspiracje
Dla wielu podróżników to właśnie książki są jedną z najważniejszych podróżniczych inspiracji. Podczas Festiwalu będzie okazja na poznanie autorów książek podróżniczych i rodzinno-podróżniczych. Będzie można nie tylko zdobyć autograf, ale też (jak pokazuje dziesięcioletnie doświadczenie) usłyszeć smaczki, które nie pojawiły się na kartach książki.
Nie tylko dla dorosłych
W sobotę 22 października odbędzie się także pierwsza edycja Festiwalu familijnego Tup Tup. Przestrzeń pomieści 200 uczestników. Festiwal Tup Tup będzie miejscem pełnym inspiracji i pomysłów, powstałym właśnie z myślą o rodzinnym podróżowaniu. Będzie między innymi o tym, jak przygotować się do podróży z dziećmi, jak planować podróż ciekawą dla wszystkich członków rodziny oraz w jaki sprzęt warto się wyposażyć, aby w każdych warunkach móc odkrywać wspólnie świat. Zaplanowano 7 prelekcji z rodzinnymi, podróżniczymi opowieściami w roli głównej. Dla dzieci w sobotę i w niedzielę będzie dostępna także strefa animacji oraz warsztaty (obowiązują zapisy). Dostępny będzie także pokój dla rodzica z dzieckiem, gdzie będzie można nakarmić i przewinąć malucha.
 
Przydatne linki: