GEOpraktyki na Dniach Turystyki 2022

Hakuna matata to nie tylko motto bohaterów disneyowskiego filmu „Król Lew”, ale popularne powiedzenie pochodzące z języka Suahili i oznaczające „nie martw się”, towarzyszyło ono również rok temu uczestnikom projektu GEOpraktyki!

Tanzania to jeden z najbardziej fascynujących krajów Czarnej Afryki, który powstał z połączenia dawnych brytyjskich kolonii: Tanganiki i Zanzibaru. Tanzania nie jest jeszcze tak popularna, jak na przykład Kenia, ale zachwycony nią będzie nawet najbardziej wymagający podróżnik. Brzmi to jak tanie hasło reklamowe, ale tak jest! Dziewicze piękno, bogactwo przyrody, przestrzenie, krajobrazy, sawanny. To wszystko towarzyszyło podróżnikom podczas całego pobytu w tym pięknym miejscu. Po blisko trzech tygodniach, przemierzyli odległość 4 000 km. Spali u podnóża legendarnego i majestatycznego szczytu Kilimandżaro nazywanego „Dachem Afryki” (5895 m n.p.m.), przemierzali unikatowe w skali świata parki narodowe tj. Serengeti, Tarangire czy Ngorongoro. We wszystkich tych miejscach bardzo blisko obcuje się z przyrodą i zwierzętami. Dosłownie blisko, bo gdy zasypia się w namiocie, to myśli się, czy hiena, którą słychać, jest 500 czy 300 m od namiotu i czy hieny jedzą ludzi? 

O swoich przygodach i doświadczeniach podczas spotkania z Wami na XIX Festiwalu Dni Turystyki 21 marca odpowiedziała dr Magdalena Kugiejko oraz Weronika Górna!

Szczegóły znajdziecie także na: https://www.dniturystyki.pl/ lub https://www.facebook.com/dni.turystyki/