Zespół

Tomasz Kurczaba – z zawodu polarnik i fotograf, z zamiłowania podróżnik i pilot. Urodziny obchodzi zawsze na Spitsbergenie, lubi ekstremalne przygody, nie boi się przygód i niespodzianek.  Obecnie student UAM. Zwiedził już sporą część świata, od Ameryki Południowej po prawie najdalej wysunięte krańce północnej Arktyki. Ostatnio spędził noc pod namiotem na wysokości 5 tys. m n.p.m. Nie boi się spać pośrodku Izraelskiej pustyni bez namiotu i ciepłego jedzenia. Robi wiele rzeczy na ostatnią chwilę, przez co czasami spóźnia się na samolot, ale zawsze z uśmiechem podąża przez życie. Cieszy się z małych rzeczy, ale jeszcze bardziej cieszy się z dużych rzeczy. Jego marzeniem jest zdobyć oba bieguny oraz wspiąć się na ośmiotysięcznik. Zebrał spore doświadczenie wspinając się na sześciotysięcznik w Boliwijskich Andach. Tomek ma selfie z lamą, niedźwiedziem polarnym oraz kilkoma padlinami. Zdjęcia ze swoich podróży umieszcza na instagramie: @TomaszKurczaba

 

Michał Kornas – student geoinformacji, jeden z niewielu studentów UAM pochodzących z województwa lubelskiego. Koleje są jego pasją więc wyjazd po słoiki w ogóle go nie nudzi. Zapalony podróżnik, dla którego warunki w których śpi nie grają dużej roli bo rekompensuje mu to niesamowitość miejsca w którym się znajduje, nawet jeśli ma to być czteroosobowy nocleg w małym samochodzie.

 

Artur Żyto – doktorant w Katedrze Turystyki i Rekreacji, absolwent studiów magisterskich na kierunku turystyka i rekreacja oraz geografia, spec. kartografia i teledetekcja. Brał udział w III edycji GEOpraktyk. Na co dzień nauczyciel geografii w jednej z poznańskich szkół oraz organista-samouk. W wolnym czasie chętnie oprowadza po Poznaniu, jako certyfikowany przewodnik miejski PTTK. Optymista, wierzący, że nic w życiu nie dzieje się przez przypadek, a wszystko, co potrafimy sobie wyobrazić jest możliwe. Wielbiciel kryminałów i thrillerów, wierny fan powieści Camilli Läckberg, Remigiusza Mroza, Ryszarda Ćwirleja oraz różnorodnych książek z fabułą osadzoną w poznańskich realiach. Niedługo przed wyjazdem na Erasmusa do Irlandii usłyszał w jednej piosence słowa „Life is a journey, not a destination” – od tego czasu stały się one pewnego rodzaju życiowym motto, które popycha w świat, w niekończące się horyzonty podróży, tych bliższych i tych dalszych.

 

Sebastian Kendzierski – doktorant w Zakładzie Klimatologii, polarnik, podróżnik. Łączy największą pasję jaką jest meteorologia z pracą zawodową, będąc osobą odpowiedzialną za prognozowanie pogody dla spółki ENEA. Przygotowuje rozprawę doktorską na temat możliwości poprawy krótkoterminowych prognoz pogody nad obszarem Polski. Jego drugim obszarem badawczym są klimaty polarne, gdzie prowadzi badania naukowe na Spitsbergenie. W wolnym czasie, którego nie ma za dużo, lubi słuchać muzykę i czytać ciekawostki geograficzne. Jeśli jest to tylko możliwe, dużo podróżuje. Zakochał się w Bałkanach, gdzie mieszkał pół roku i które często odwiedza.

 

Kornelia Sydorstudentka Geoinformacji na UAM, oprócz tego drużynowa 45 Poznańskiej Drużyny Harcerskiej „Bór” o specjalizacji obronnej, instruktor/animator parku linowego. Robi milion rzeczy naraz, ale póki co, o dziwo, udaje jej się przeżyć, znajdując czas na wszystko. Gdy tylko wyjdzie z uczelni zmienia się w niestrudzonego organizatora, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Jedną z ostatnich jej przygód była żeglarska wyprawa Darem Młodzieży w Rejsie Niepodległości.

 

Dominika Dudziak – mówią na nią wieczna studentka! Choć od 5 lat studiuje, nadal jest na drugim roku. Dlaczego? Stwierdziła, że po co robić w życiu coś, co nie daje Ci 100% szczęścia i satysfakcji. Tym oto sposobem znalazła się na najwspanialszym kierunku, jakim jest turystyka i rekreacja. Podróże to jej największa pasja! Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych! Wystarczy rzucić hasło: „Donia, jedźmy gdzieś”, a ona od razu ma pełno pomysłów w głowie i cały plan działania. Jest świetnym przewodnikiem, jak i organizatorem. Odwiedziła już ¾ krajów Europy, a wciąż jej mało. Najlepiej podróżuje jej się autostopem. Survivalowe warunki czy kilka nieprzespanych nocek nie jest dla niej straszne w obliczu zobaczenia pięknych widoków i poznania równie szurniętych osób. Szalona, spontaniczna, pełna pozytywnej radości i zawsze uśmiechnięta! Każda podróż z nią jest (nie)zapomniana!

 

Zuzanna Palińskastudentka Geografii spec. Hydrologia, Meteorologia i Klimatologia, która nie potrafi usiedzieć na miejscu. Odkrywca i podróżnik od najmłodszych lat. Całe życie chciałaby być w podróży z plecakiem, w którym zbierałaby bagaż przygód i nowych przyjaźni. Kocha naturę, górskie wschody i zachody słońca za każdym razem zachwycają ją tak samo. Za najlepszy nocleg uważa ten pod gołym niebem. Jej stałym towarzyszem wypraw jest dobra książka i muzyka. Zmęczyć i ubrudzić się nie boi. Chodzi po jaskiniach, wspina się po szczytach, nigdy się nie cofa, a przez życie stara się kroczyć z ciągłym uśmiechem.

 

Łukasz Szał – doktorant w Katedrze Turystyki i Rekreacji WNGiG UAM, samorządowiec, pasjonat podróży, języków słowiańskich i historii swojego miasta. Zwiedził kawał Europy, jednak reszta świata z małymi wyjątkami (Turcja, Tunezja, Kazachstan) pozostaje dla niego nieodkryta. Uwielbia nawiązywać nowe kontakty przez podróżowanie autostopem – największe doświadczenie czerpie z Turcji, którą objechał wzdłuż i wszerz. Prowadzi zajęcia dla słuchaczy Uniwersytetu Każdego Wieku w Kostrzynie, organizuje wydarzenia sportowe, biega i gra w piłkę w Stowarzyszeniu Walka Kostrzyn, a w kadencji 2014 – 2018 był Przewodniczącym Komisji Zdrowia i Sportu w Radzie Miejskiej Gminy Kostrzyn. Pozostawił po sobie ślad w postaci Strategii Rozwoju Sportu, Rekreacji i Turystyki swojej gminy na kolejne lata.

 


Opiekun naukowy projektu badawczego

dr Magdalena Kugiejkodoktor na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM. Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz studiów podyplomowych z Geoinformacji. Jej zainteresowania i aktywność naukowa koncentrują się wokół zagadnień związanych z turystyką dzieci i młodzieży, turystyką szkolną – rozpoznaniem funkcji i dysfunkcji wyjazdów szkolny. Kreatywność to jej drugie imię – wymyślanie, eksperymentowanie, ryzykowanie, łamanie zasad i dobra zabawa. Uśmiechnięta, zaradną życiowo, potrafi odnaleźć się w każdym miejscu oraz wszędzie znajdzie kogoś, kto zagra z nią w siatkówkę.


Opiekun Studenckiego Koła Naukowego Geografów im. Stanisława Pawłowskiego

prof. zw. dr hab. Andrzej Kostrzewski – geograf, geomorfolog, geoekolog, pracujący na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W roku 1971 objął rolę opiekuna Studenckiego Koła Naukowego Geografów im. Stanisława Pawłowskiego i z powodzeniem pełni ją do dziś, edukując i inspirując młodych geografów.


Poprzednie edycje GEOpraktyk

GEOpraktyki: Edycja IV – w dorzeczu Mekongu (Wietnam 2018)

Uczestnicy wyprawy (od lewej): górny rząd – dr Magdalena Kugiejko, Aleksander Jesiołowski, Sebastian Kendzierski, Emilia Guzowska, Lidia Marciniak, Tomasz Kurczaba, Kornelia Sydor, Michał Kornas, dolny rząd – Jacek Płocieniczak

 

GEOpraktyki: Edycja III – w sercu Eurazji (Kazachstan 2017)

Uczestnicy wyprawy (od lewej): górny rząd – dr Harold Lovell, Jacek Płocieniczak, Lidia Marciniak, Tomasz Kurczaba, dr Jakub Małecki, Michał Kornas, Artur Żyto, dolny rząd – Dorota Piniarska, Magdalena Kugiejko, Marcin Spiralski

 

GEOpraktyki: Edycja II – na stokach Andów (Boliwia 2016)

Uczestnicy wyprawy (od lewej): Marcin Spiralski, Michał Miara, Łukasz Górski, Tomasz Sowada, Jacek Płocieniczak, Dorota Piniarska, dr Jakub Małecki, Ania Warczachowska, Tomasz Kurczaba, Beata Latos, Wojtek Ewertowski

 

GEOpraktyki: Edycja I – w peruwiańskiej dżungli (Peru 2015)

Uczestnicy wyprawy (od lewej): Beata Latos, Tomasz Kurczaba, Łukasz Górski, Ania Warczachowska, Wojtek Ewertowski