Zespół

Magdalena Kugiejko  – doktorant na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM. Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz ukończyła studia podyplomowe z Geoinformacji. Jej zainteresowania i aktywność naukowa koncentrują się wokół zagadnień związanych z turystyką szkolną – rozpoznaniem współczesnych funkcji i dysfunkcji wyjazdów szkolny. Kreatywność to jej drugie imię – wymyślanie, eksperymentowanie, ryzykowanie, łamanie zasad i dobra zabawa. Uśmiechnięta, zaradną życiowo, potrafi odnaleźć się w każdym miejscu oraz wszędzie znajdzie kogoś, kto zagra z nią w siatkówkę.


Łukasz Górski – student gospodarki przestrzennej na UAM, chcący posiąść wiedzę, która pozwoli mu w przyszłości kształtować przestrzeń przyjazną człowiekowi, funkcjonalną i zachowującą ład. Muzyk samouk, grający na gitarze, ukulele, hulusi i charango. Zapalony kolarz szosowy, chcący wciąż szybciej, dalej, więcej i jeszcze więcej! Czasem gdy wyhamuje rozwija swoją nową pasję i przyrządza sushi. Interesuje się kulturą Hiszpanii i Japonii. Od wielu lat związany jest z teatrem kreatywnym, co w połączeniu z jego bujną wyobraźnią sprawia, że czasem (często) odpływa w swój świat.


Tomasz Kurczaba – z zawodu polarnik i fotograf, z zamiłowania podróżnik i pilot. Urodziny obchodzi zawsze na Spitsbergenie, lubi ekstremalne przygody, nie boi się przygód i niespodzianek.  Obecnie student UAM. Zwiedził już sporą część świata, od Ameryki Południowej po prawie najdalej wysunięte krańce północnej Arktyki. Ostatnio spędził noc pod namiotem na wysokości 5 tys. m n.p.m. Nie boi się spać pośrodku Izraelskiej pustyni bez namiotu i ciepłego jedzenia. Robi wiele rzeczy na ostatnią chwilę, przez co czasami spóźnia się na samolot, ale zawsze z uśmiechem podąża przez życie. Cieszy się z małych rzeczy, ale jeszcze bardziej cieszy się z dużych rzeczy. Jego marzeniem jest zdobyć oba bieguny oraz wspiąć się na ośmiotysięcznik. Zebrał spore doświadczenie wspinając się na sześciotysięcznik w Boliwijskich Andach. Tomek ma selfie z lamą, niedźwiedziem polarnym oraz kilkoma padlinami. Zdjęcia ze swoich podróży umieszcza na instagramie: @TomaszKurczaba

Lidia Marciniak – studentka Zarządzania Środowiskiem na UAM, fanka książek fantasy, Doctora Who i kostek rubika. Uwielbia wyzwania i uczyć się nowych rzeczy. Obecnie zgłębia tajniki programowania aplikacji. Stara się przezwyciężyć swojego odwiecznego wroga, jakim jest język niemiecki. Członek organizacji studenckiej Erasmus Student Network. Chce w swoim życiu przebiec maraton i odwiedzić Nową Zelandię.

Adam Perz – rzucił ekonomię dla geografii, studiuje hydrologię, meteorologię i klimatologię, uczy się być konsultantem zarządzania środowiskiem, początkujący inwestor. Skarbnik SKNG (GEOpraktyk też!). Uśmiech rzadko znika z jego twarzy, uwielbia spędzać czas z przyjaciółmi, czytać książki, żeglować, grać w planszówki i na playu, a mówią, że potrafi też zatańczyć. Miał okazję pracować przy projektach kluczowych dla gospodarki wodnej w Polsce, m.in. przy Planach Zarządzania Ryzykiem Powodziowym, Planach Utrzymania Wód i Krajowym Programie Ochrony Wód Morskich

Michał Kornas – student geoinformacji, jeden z niewielu studentów UAM pochodzących z województwa lubelskiego. Koleje są jego pasją więc wyjazd po słoiki w ogóle go nie nudzi. Zapalony podróżnik, dla którego warunki w których śpi nie grają dużej roli bo rekompensuje mu to niesamowitość miejsca w którym się znajduje, nawet jeśli ma to być czteroosobowy nocleg w małym samochodzie.

Dorota Piniarska  wiecznie uśmiechnięta optymistka, pochodząca z małego, aczkolwiek uroczego Mogilna. Studiuje geografię, w szczególności zdobywając wiedzę z zakresu hydrologii (chodzi w woderach po rzece, mierząc jej przepływ albo zarywa nocki, żeby zbadać dobową zmienność parowania wody w atmosferze) i bierze czynny udział w przedsięwzięciach Studenckiego Koła Naukowego Geografów, którego jest wiceprezesem. Zbierała winogrona we Francji, marzła na norweskich fiordach w sztormową noc, jadła śnieg na Kaukazie i szukała studni na największej pustyni świata, co jeszcze bardziej zmotywowało ją do spełniania podróżniczych marzeń. Przezornie postawiła sobie na biurku ziemię-skarbonkę i powiesiła nad biurkiem mapę-zdrapkę, gdyby któregoś dnia choć na chwilę zdarzyło jej się o tym zapomnieć. Znajomi mówią na nią „chodzący GPS”, bo zawsze trafia tam, gdzie chce. Dosłownie też potrafi odnaleźć się w każdym miejscu, nawet jeśli jest w nim pierwszy raz. Lubi tańczyć, czytać książki o dalekich lądach, oglądać filmy Tarantino i podobno potrafi śpiewać. Stara się otaczać pozytywnymi ludźmi z pasją, co do tej pory świetnie jej się udaje i czego najlepszym przykładem jest ekipa GEOpraktyk.

Jacek Płocieniczak – dumny mieszkaniec Leszna, nie jest prawdą, że wybrał studia inżynierskie z geoinformacji na UAM ze względu na bliskość swojej małej ojczyzny. Od małego krasnala stara się być lepszą wersją starszego brata, któremu zawdzięcza miłość do geografii, sportu, podróży i pięknych kobiet. Tylko mu broda tak bujnie nie rośnie ;/ Lata praktyki w bieganiu spóźnionym na autobusy zamienił na bieganie w kółko po tartanowych bieżniach całej Polski. Targał na plecach namiot przez pół Europy nie rozkładając go ani razu, jednakże posiada szeroki krąg znajomych wśród przydrożnych rowów. Rodzimy kontynent zaczyna być dla niego za mały, a niepohamowana chęć poznawania świata pcha go ciągle w nieznane!

Artur Żyto – student turystyki i rekreacji oraz geografii na UAM. Certyfikowany przewodnik miejski PTTK po Poznaniu, a zarazem muzyk – samouk. Optymista, wierzący, że nic w życiu nie dzieje się przez przypadek, a wszystko, co potrafimy sobie wyobrazić jest możliwe. Wielbiciel kryminałów i thrillerów, wierny fan powieści Ryszarda Ćwirleja oraz różnorodnych książek z fabułą osadzoną w poznańskich realiach. Niedługo przed wyjazdem na Erasmusa do Irlandii usłyszał w jednej piosence słowa „Life is a journey, not a destination” – od tego czasu stały się one pewnego rodzaju życiowym motto, które popycha w świat, w niekończące się horyzonty podróży, tych bliższych i tych dalszych.

Marcin Spiralski – student geografii i geodezji. Miał zostać pilotem, ale zmienił zdanie po zdobyciu tytułu laureata dwóch olimpiad przedmiotowych w liceum. Lubi podróże, sport (lubi pograć w koszykówkę) czy nowe technologie (m.in. zajmuje się drukiem 3d). Laureat licznych stypendiów, m.in. Ministra Edukacji Narodowej i Prezydenta Miasta Poznania. Poprzednie wakacje spędził w USA.

 


Opiekun naukowy projektu badawczego na lodowcach

dr Jakub Małecki – ciekawość (Wszech)świata i miłość do zimnych środowisk zaprowadziła go na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, gdzie pracuje jako glacjolog/wykładowca w Instytucie Geoekologii i Geoinformacji. W pracy bada wpływ zmian klimatu na lodowce arktycznego Spitsbergenu, poza pracą jest szczęśliwym mężem i tatą. Andy są od wielu lat jego niespełnionym marzeniem. Autor bloga o lodowcach www.glacjoblogia.wordpress.com.


Opiekun Studenckiego Koła Naukowego Geografów im. Stanisława Pawłowskiego

prof. zw. dr hab. Andrzej Kostrzewski – geograf, geomorfolog, geoekolog, pracujący na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W roku 1971 objął rolę opiekuna Studenckiego Koła Naukowego Geografów im. Stanisława Pawłowskiego i z powodzeniem pełni ją do dziś, edukując i inspirując młodych geografów.


Poprzednie edycje GEOpraktyk

GEOpraktyki: Edycja II – na stokach Andów (Boliwia 2016)

Uczestnicy wyprawy (od lewej): Marcin Spiralski, Michał Miara, Łukasz Górski, Tomasz Sowada, Jacek Płocieniczak, Dorota Piniarska, dr Jakub Małecki, Ania Warczachowska, Tomasz Kurczaba, Beata Latos, Wojtek Ewertowski

GEOpraktyki: Edycja I – w peruwiańskiej dżungli (Peru 2015)

Uczestnicy wyprawy (od lewej): Beata Latos, Tomasz Kurczaba, Łukasz Górski, Ania Warczachowska, Wojtek Ewertowski