Zespół

Tomasz Kurczaba – z zawodu polarnik i fotograf, z zamiłowania podróżnik i pilot. Urodziny obchodzi zawsze na Spitsbergenie, lubi ekstremalne przygody, nie boi się przygód i niespodzianek.  Obecnie student UAM. Zwiedził już sporą część świata, od Ameryki Południowej po prawie najdalej wysunięte krańce północnej Arktyki. Ostatnio spędził noc pod namiotem na wysokości 5 tys. m n.p.m. Nie boi się spać pośrodku Izraelskiej pustyni bez namiotu i ciepłego jedzenia. Robi wiele rzeczy na ostatnią chwilę, przez co czasami spóźnia się na samolot, ale zawsze z uśmiechem podąża przez życie. Cieszy się z małych rzeczy, ale jeszcze bardziej cieszy się z dużych rzeczy. Jego marzeniem jest zdobyć oba bieguny oraz wspiąć się na ośmiotysięcznik. Zebrał spore doświadczenie wspinając się na sześciotysięcznik w Boliwijskich Andach. Tomek ma selfie z lamą, niedźwiedziem polarnym oraz kilkoma padlinami. Zdjęcia ze swoich podróży umieszcza na instagramie: @TomaszKurczaba

 

Jacek Płocieniczak – dumny mieszkaniec Leszna, nie jest prawdą, że wybrał studia inżynierskie z geoinformacji na UAM ze względu na bliskość swojej małej ojczyzny. Od małego krasnala stara się być lepszą wersją starszego brata, któremu zawdzięcza miłość do geografii, sportu, podróży i pięknych kobiet. Tylko mu broda tak bujnie nie rośnie ;/ Lata praktyki w bieganiu spóźnionym na autobusy zamienił na bieganie w kółko po tartanowych bieżniach całej Polski. Targał na plecach namiot przez pół Europy nie rozkładając go ani razu, jednakże posiada szeroki krąg znajomych wśród przydrożnych rowów. Rodzimy kontynent zaczyna być dla niego za mały, a niepohamowana chęć poznawania świata pcha go ciągle w nieznane!

 

Lidia Marciniak – studentka Zarządzania Środowiskiem na UAM, fanka książek fantasy, Doctora Who i kostek rubika. Uwielbia wyzwania i uczyć się nowych rzeczy. Obecnie zgłębia tajniki programowania aplikacji. Stara się przezwyciężyć swojego odwiecznego wroga, jakim jest język niemiecki. Członek organizacji studenckiej Erasmus Student Network. Chce w swoim życiu przebiec maraton i odwiedzić Nową Zelandię.

 

Michał Kornas – student geoinformacji, jeden z niewielu studentów UAM pochodzących z województwa lubelskiego. Koleje są jego pasją więc wyjazd po słoiki w ogóle go nie nudzi. Zapalony podróżnik, dla którego warunki w których śpi nie grają dużej roli bo rekompensuje mu to niesamowitość miejsca w którym się znajduje, nawet jeśli ma to być czteroosobowy nocleg w małym samochodzie.

 

Kornelia Sydor – studentka Geoinformacji na UAM, oprócz tego instruktor w 45 Poznańskiej Drużynie Harcerskiej „Bór” o specjalizacji obronnej, instruktor/animator parku linowego. Robi milion rzeczy naraz, ale póki co, o dziwo, udaje jej się przeżyć, znajdując czas na wszystko; gra i śpiewa wszędzie gdzie się da, a gdy tylko wyjdzie z uczelni zmienia się w niestrudzonego organizatora. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Ostatnio została Młodym Ambasadorem Rejsu Niepodległości.

 

Emilia Guzowska – studentka I roku studiów magisterskich na kierunku geografia społeczno-ekonomiczna, absolwentka geografii turystycznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pochodzi z Białegostoku i razem z Michałem dumnie reprezentuje na wyprawie Ścianę Wschodnią 🙂 Bez podróży nie funkcjonuje prawidłowo, podobnie jak bez kontaktu z  przyrodą. Uczestniczka i współorganizatorka wypraw do Gruzji, Szwecji, Ukrainy, Izraela, autostopem zjeździła większą część środkowej Europy. Miłośniczka wyjazdów spontanicznych, decyzji podejmowanych pod wpływem chwili i o dyskusyjnych celach (typu wyjazd do Wilna na obiad). Kocha zwierzęta, w tym białowieskiego kornika, jest technikiem weterynarii i petsitterem oraz właścicielką dwóch przygarniętych z ulicy psów i kota. Uwielbia patrzeć na świat z innej perspektywy- stojąc na głowie podczas praktyki vinyasa yogi albo chodząc na zawieszonym nad ziemią slacklinie. Marzy się jej występ w teleturnieju “Familiada”, zobaczenie zorzy polarnej i sejmiku bocianów, a także zanurzenie stóp we wszystkich oceanach. Kocha poznawać miasta po prostu w nich zamieszkując, następną do poznania ma w planach czeską Pragę.

 

Aleksander Jesiołowski – student geoinformacji, którą wybrał przez rzut monetą. Od małego brzdąca spędzał czas na lotnisku podpatrując mechanika przy pracy przez co lubi rozbierać, składać, budować różne rzeczy. Lubi pływać kajakiem, programować i pochłaniać wiedzę z zakresu astrofizyki. Z chęcią próbuje nowych smaków. Trekking po górach jest dla niego niczym katharsis. Nie lubi wymówek i brukselki. W przyszłości pragnie udać się do Kanady i Australii.

 

Sebastian Kendzierski – doktorant w Zakładzie Klimatologii, polarnik, podróżnik. Łączy największą pasję jaką jest meteorologia z pracą zawodową, będąc osobą odpowiedzialną za prognozowanie pogody dla spółki ENEA. Przygotowuje rozprawę doktorską na temat możliwości poprawy krótkoterminowych prognoz pogody nad obszarem Polski. Jego drugim obszarem badawczym są klimaty polarne, gdzie prowadzi badania naukowe na Spitsbergenie. W wolnym czasie, którego nie ma za dużo, lubi słuchać muzykę i czytać ciekawostki geograficzne. Jeśli jest to tylko możliwe, dużo podróżuje. Zakochał się w Bałkanach, gdzie mieszkał pół roku i które często odwiedza.

 


Opiekun naukowy projektu badawczego

dr Magdalena Kugiejkodoktor na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM. Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz studiów podyplomowych z Geoinformacji. Jej zainteresowania i aktywność naukowa koncentrują się wokół zagadnień związanych z turystyką dzieci i młodzieży, turystyką szkolną – rozpoznaniem funkcji i dysfunkcji wyjazdów szkolny. Kreatywność to jej drugie imię – wymyślanie, eksperymentowanie, ryzykowanie, łamanie zasad i dobra zabawa. Uśmiechnięta, zaradną życiowo, potrafi odnaleźć się w każdym miejscu oraz wszędzie znajdzie kogoś, kto zagra z nią w siatkówkę.


Opiekun Studenckiego Koła Naukowego Geografów im. Stanisława Pawłowskiego

prof. zw. dr hab. Andrzej Kostrzewski – geograf, geomorfolog, geoekolog, pracujący na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W roku 1971 objął rolę opiekuna Studenckiego Koła Naukowego Geografów im. Stanisława Pawłowskiego i z powodzeniem pełni ją do dziś, edukując i inspirując młodych geografów.


Poprzednie edycje GEOpraktyk

GEOpraktyki: Edycja III – w sercu Eurazji (Kazachstan 2017)

Uczestnicy wyprawy (od lewej): górny rząd – dr Harold Lovell, Jacek Płocieniczak, Lidia Marciniak, Tomasz Kurczaba, dr Jakub Małecki, Michał Kornas, Artur Żyto, dolny rząd – Dorota Piniarska, Magdalena Kugiejko, Marcin Spiralski

GEOpraktyki: Edycja II – na stokach Andów (Boliwia 2016)

Uczestnicy wyprawy (od lewej): Marcin Spiralski, Michał Miara, Łukasz Górski, Tomasz Sowada, Jacek Płocieniczak, Dorota Piniarska, dr Jakub Małecki, Ania Warczachowska, Tomasz Kurczaba, Beata Latos, Wojtek Ewertowski

GEOpraktyki: Edycja I – w peruwiańskiej dżungli (Peru 2015)

Uczestnicy wyprawy (od lewej): Beata Latos, Tomasz Kurczaba, Łukasz Górski, Ania Warczachowska, Wojtek Ewertowski