Poznaj świat z GEOpraktykami – turystyczne Eldorado

Wiosną 2020 roku udało nam się zdobyć tytuł laureata konkursu Kowadło 2.0. W ramach projektu zaproponowaliśmy serię spotkań popularnonaukowych (zarówno wykładów jak i warsztatów). Inicjatywa skierowana była do uczniów szkół ponadpodstawowych. Wykłady dotyczyly przeprowadzonych badań i odwiedzonych w ramach programu krajów. Warsztaty, atrakcje takie jak konkurs wiedzy, degustacje bądź nauka tańca pozwoliły natomiast

zaangażować uczniów. Wszystko po to, by mieli możliwość poznania zagranicznej kultury i klimatu nie tylko z perspektywy badań.

Chcieliśmy przede wszystkim zarazić uczniów liceów naszą miłością do podróży i pokazać że geografia to nie tylko wodzenie palcem po mapie, a nauka nie kończy się w szkolnej ławce. Projekt GEOpraktyki może zachęcić młodych ludzi do studiowania geografii, geologii i turystyki pokazując, że podczas studiowania można przeżyć przygodę życia. Z naszej perspektywy nowi pasjonaci to również możliwość kontynuowania projektu GEOpraktyki.